Vánoce

Příprava na hlavní svátky roku jsou již v plném proudu. Proto jsme pro Vás připravili spousty zdravých dobrot, které Vám pomohou vykouzlit množství pochoutek pro rodinu a široké příbuzenstvo.

Různé druhy oříšků můžete zakoupit jak balené tak i bezobalově a na přání je možno je i čerstvě nastrouhat.

Semínka Vám rádi také nadrtíme a k dostání je i mnoho sušeného ovoce bez obsahu SO2 a přidaného cukru. Samozřejmostí je i ovoce sušené mrazem.

Špaldovou a žitnou mouku si nechávám semlet přímo od sedláka, bezlepkové mouky si meleme sami. V nabídce je i množství přípravků pro Lowcarb pečení. Vanilkové lusky, třtinový cukr s pravou vanilkou i vanilkový puding jsou samozřejmostí. Různé druhy sladidel, bezfosfátové prášky do pečiva a další potřeby na pečení.

Na polevu a výrobu domácí čokolády můžete využít výrobky z malé rodinné čokoládovny z Troubelic. Kakaový prášek, kakaové boby, kakaové máslo nebo hmota vám pomohou nazdobit vaše lahodné cukroví. A nebo máme i výrobní zlomky z 83% čokolády. Samozřejmě že můžete zakoupit i skvělou hotovou čokoládu jako dárek. Čokoláda obsahuje pouze kakaové složky a je doslazena sušenou třtinovou šťávou.

Také se již těšíte na salát a kapra? Nezapomínejte že je potřeba zajistit kvalitní suroviny. Zamluvte si výborné brambory na salát. Letos jsme nakoupili novou odrůdu Alonzo od farmáře z Rakovnicka který pěstuje v režimu šetrného zemědělství a produkuje pro mně zeleninu a obiloviny v BOI kvalitě. Bude samozřejmě připravena i mrkev, petržel a cibule.

A co ten řízek?? Skvělá kukuřičná strouhanka zajistí křupavou pochoutku a usmažit ho můžete na slunečnicovém oleji na smažení, lisovaném za studena, nebo na přepuštěném másle které vám z večeře udělá opravdový zážitek.

Přípitek zajistí třeba BIO medovina z Doupovského medu. K večeři můžete popíjet fantastické moravské Bio víno bílé, růžové a nebo červené. Záleží jaký řízek a nebo rybu si dáte.

Nezbývá než popřát:

krásný večer a dobrou chuť.